Czy warto kupować tabletki na odchudzanie? Zastanów się dwa razy!

Każdy kto zmagał się ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów, spotkał się chociaż raz z tematem tabletek na odchudzanie. Mają one w cudowny sposób zredukować naszą wagę i to w szybkim tempie. Nim jednak uwierzysz w te zapewnienia, z uwagą przeczytaj skład.

Działanie tabletek na odchudzanie

Tego typu suplementy mają ograniczyć apetyt, przyspieszyć metabolizm i zapewnić uczucie sytości. Dodatkowo spowalniają produkcję tkanki tłuszczowej w organizmie i uniemożliwia wchłanianie tłuszczu z żywności którą jemy. Brzmi tak pięknie, że aż nie chce się wierzyć, aby działało.

Za to wszystko mają być odpowiedzialne substancje pochodzące wprost z natury: ciecierzyca, koper włoski, guarana. guma guar, siemię lniane i inne. Jednak najczęstszym składnikiem jest kofeina, która ma stymulować spalanie tkanki tłuszczowej.

Samo się nie zrobi

Gdyby tabletki faktycznie działały same z siebie, to wszyscy zmagający się z otyłością, szybko by wyzdrowieli. Dodatkowo moglibyśmy jeść co chcemy, bo i tak tabletka sprawi, że nie przytyjemy. W prawdziwym życiu to jednak nie działa w ten sposób. Nic samo się nie zrobi i przede wszystkim musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Druga sprawa, to aktywność fizyczna, którą musisz wpisać w swoją codzienność, nawet w formie spacerów.

Tabletki na odchudzanie przepisane na receptę, stosowane są w cięższych przypadkach, kiedy otyłość zagraża bezpośrednio życiu pacjenta. Nawet jednak wtedy ważna jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.