Chcesz zadbać o swoją wątrobę? Z tych produktów musisz zrezygnować!

Wątroba to jeden z tych narządów, które mają zdolność do samoregeneracji. Jednak jeżeli będziemy ją zasypywać substancjami szkodliwymi w sposób ciągły, to w końcu dojdzie do nieodwracalnych uszkodzeń. Jakie to będą produkty?

Alkohol na cenzurowanym

To właśnie wątroba musi rozprawić się z każdym wypitym przez nas procentem. I to właśnie alkohol jest jednym z największych wrogów, który jednocześnie potrafi zniszczyć twoje organy wewnętrzne. Dlatego chcąc dbać o wątrobę, zrezygnuj z alkoholu albo ogranicz jego spożywanie do minimum.

Papierosy to nie tylko chore płuca

Badania dowodzą, że palenie papierosów wpływa negatywnie nie tylko na płuca, ale i na wątrobę. Jest bezpośrednim powodem powstania raka wątroby, krtani, gardła i płuc. Trwają również badania sprawdzające, czy równie szkodliwe są również papierosy elektroniczne. Mogą one mieć znaczący wpływ na zjawisko niealkoholowego stłuszczenia wątroby.

Za dużo soli

Dieta uboga w sól jest szkodliwa dla naszego organizmu. Jednak jej nadmiar działa równie destrukcyjnie. Potrafi ona uszkodzić wątrobę i to w sposób nieodwracalny. Aby temu przeciwdziałać, warto przede wszystkim ograniczyć spożycie takich produktów jak wędliny, sery, gotowe sosy, konserwy i zupki instant.

Słodycze bez umiaru

Podobnie jak sól tak i cukier potrafi zniszczyć wątrobę. Zbyt duża ilość powoduje, że w wątrobie powstaje stan zapalny. Nieleczony, prowadzi do stłuszczenia wątroby. A to już jest schorzenie z poważnymi konsekwencjami.