Dlaczego nie warto oszczędzać na ortodoncie?

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule, można oczywiście potwierdzić banał: na zdrowiu się nie oszczędza. Jeśli usługa ma być wykonana dobrze, to też tania nie będzie. Są też inne zdecydowanie mniej oczywiste powody, które sprawiają, że warto zainwestować w wizytę u najlepszego ortodonty.

Płacisz za wiedzę i doświadczenie nie za samą usługę

Samych aparatów stałych jest kilkanaście wariantów, nakładek prostujących mniej więcej tyle samo, do tego dochodzi mnóstwo metod pomocniczych. Nie da się ich poznać, czytając artykuły w internecie. Najlepszy ortodonta Kraków cennik układa w taki sposób, aby wycenić nie tylko swoje narzędzia i czas, ale przede wszystkim swoją wiedzę jak np. w tym przypadku https://ortolingwa2.pl/cennik/

Ta naprawdę jest cenna, ponieważ pozwala wybrać odpowiednią metodę i przeprowadzić korektę wad zgryzu w taki sposób, żeby efekt osiągnąć w możliwie krótkim czasie, by był on trwały, a dochodzenie do niego wiązało się z jak najmniejszym dyskomfortem. Co z tego jesteś w stanie poświęcić, żeby zapłacić kilka procent niższą cenę?

Skuteczne i jakościowe techniki po prostu nie są tanie

Oglądając aparat na zęby albo nakładki prostujące, raczej nikt nie myśli o tym, że jest to szczególnie wyrafinowana technologia – nie jest. Jednak nadanie im odpowiedniego kształtu, opracowanie materiałów, które będą odpowiednio trwałe i elastyczne, a także oprzyrządowanie wykorzystane do tego, żeby w ogóle przeprowadzić pełną diagnostykę to często naprawdę czasochłonne i skomplikowane etapy prac.

Fakt, że dziś można leczyć nawet poważne wady zgryzu przy umiarkowanym dyskomforcie, że można nawet czasem zastąpić klasyczne wyciski skanami 3D i budować takie aparaty, których efekt działania można z góry przewidzieć choćby z dwuletnim wyprzedzeniem to efekt zastosowania nowoczesnej, kosztownej technologii.

Przy oszczędzaniu na ortodoncie zazwyczaj wychodzą ukryte koszty!

Wbrew pozorom trudno będzie znaleźć ortodontę, który swoje usługi wycenia znacznie niżej od innych. To raczej kwestia przerzucenia części kosztów na usługi powiązane. Niekiedy ograniczeniem będzie tu polityka producentów aparatów, którzy określają sposób wyceny technologii, ale czasem ortodonci sami, żeby przyciągnąć klientów, przebudowują swoje cenniki.

Jeśli znajdziesz ortodontę, u którego na przykład założenie aparatu będzie wyraźnie tańsze niż w innym gabinecie, od razu zobacz, jak często trzeba będzie przyjść na wizytę kontrolną i z jakimi kosztami będzie się to wiązało. A może trzeba będzie dodatkowo zapłacić za przedstawienie planu leczenia? Za procedury higieniczne konieczne w czasie noszenia aparatu ortodontycznego? Bardzo często jest tak, że te dodatkowe usługi są na tyle drogie, że różnica w cenie aparatu zostanie nadrobiona z nawiązką. 

Jeśli decydujesz się na leczenie wad zgryzu, nie szukaj cenowych perełek – szukaj specjalistów, którzy uczciwie wyceniają swoje usługi i przede wszystkim są w stanie Ci pomóc.