Najlepsze zioła na stres

Żadne magiczne suplementy diety nie są w stanie rozwiązać jakichś poważniejszych problemów, ale mogą wesprzeć twój stan psychiczny i poprawić go na tyle mocno, abyś zyskał energię i motywację do wprowadzenia pewnych zmian do swojego stylu życia. Nie rezygnuj więc z tych wspomagaczy. Nie musisz od razu rzucać się na wszystkie możliwe suplementy na stres, ale wybierz z nich przynajmniej jeden lepszy środek i stosuj go przez przynajmniej parę tygodni, a po tym czasie przeanalizuj, czy zmienił on coś w twoim życiu, czy może nijak na nie nie zadziałał.

Świetny uspokajający i zarazem odprężający napar przygotujesz sobie z mieszanki kilku naturalnych ziół. Do jego wykonania potrzebne ci będą: kwiaty lawendy, zioła melisy oraz szyszki chmielu. Umieść je w jakimś większym naczyniu. Do dużej szklanki bądź rondelka wsyp dwie łyżki szyszek chmielu, dowolną ilość melisy oraz mniej więcej jedną łyżkę kwiatów lawendy. Wszystko wymieszaj, a następnie przesyp jedną łyżeczkę mieszanki do kubka, zalej ją wrzątkiem i pozostaw na ok. piętnaście minut do zaparzenia. Jeżeli chcesz, by ten napar miał przy okazji działanie przeciwlękowe i poprawiające nastrój, możesz dorzucić do niego odrobinę kozłka lekarskiego, który wspomaga m.in. leczenie depresji i nerwicy.

Bywa i tak, że stres jest tak silny, iż przejawia się on nie tylko w pogorszonym samopoczuciu, ale także i znacznie gorszym stanie fizycznym. A na taki stres zioła na stres też mogą fajnie zadziałać. Jeżeli od ciągłego uczucia smutku, rozdrażnienia i napięcia wyraźnie rozbolała cię głowa, nie musisz sięgać od razu po silne tabletki przeciwbólowe, bo możesz zastąpić je właśnie specjalną ziołową mieszanką. Przygotuj ją z dziurawca, kwiatów lawendy oraz melisy. Jeżeli natomiast nie chcesz bawić się w zielarza, sięgaj po gotowe mieszanki, dostępne przede wszystkim w aptekach i drogeriach. Naturalne metody lecznicze potrafią być naprawdę super skuteczne!

Dodaj komentarz