Napar który obniża poziom cukru we krwi. Koniecznie pij go zaraz po posiłku!

Jeżeli chorujesz na cukrzycę albo masz stwierdzoną insulinoodporność, dobrze wiesz jak ważne jest utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dieta i leki to jedno, ale twoje indywidualne przyzwyczajenia to druga ważna sprawa. I tu z pomocą przychodzi herbata z rumianku.

Poziom cukru po posiłku

Skok cukru to normalna sprawa po każdym posiłku. Gdy zaczyna się proces trawienia, w organizmie dochodzi do wielu procesów związanych z rozkładem na substancje czynne. Właśnie wtedy uwalniana jest spora ilość glukozy, zwana również cukrem prostym. W przypadku ludzi zdrowych, to trzustka wydziela insulinę i dostarcza glukozę do tkanek. W efekcie, obniża się jej poziom. Natomiast osoby z cukrzycą typu II mają problem z insuliną i tym samym, może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Dlaczego rumianek?

Aby obniżyć poziom cukru we krwi, stosuje się leki, różne suplementy, ale i odpowiednia dieta. Już dawno badacze z Iranu dowiedli, że wypicie jednej filiżanki naparu z rumianku po każdym posiłku, znacząco wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi. Warunek jest jednak prosty – musi to być wykonywane regularnie i przez przynajmniej trzy miesiące.

Spożywanie herbaty z Rumiaku ma jeszcze inne właściwości. Dobrze działa na trawienie oraz na poziom antyoksydantów w całym organizmie. Ponadto uspokaja i pomaga uporać się ze stresami dnia codziennego.

Wybieraj z naturalnych plantacji

Jeśli decydujesz się na zakup herbaty z rumianku, postaraj się wybrać te które pochodzą z naturalnych, ekologicznym i certyfikowanych plantacji. Nie tylko będziesz wspierać ekologiczny biznes ale i będziesz mieć pewność, że dostarczasz sobie to co najlepsze. Postaraj się również o susz a nie w postaci zmielonej w saszetkach. Te ostatnie mają o wiele mniej składników odżywczych.