Pięć powodów przez które nie odmówisz już filiżanki kawy. Poznaj je wszystkie!

Kawa dla wielu z nas jest pierwszym napojem o poranku. I chociaż nie powinno się jej pić na czczo, to jednak filiżanka czy dwie działa dobroczynnie na nasz organizm. W czym konkretnie pomaga?

Wspomaga odchudzanie

Codzienna filiżanka kawy, ze względu na metabolizm glukozy, wspomaga w procesie odchudzania. Co więcej, zapobiega również cukrzycy typu 2. Jednak wszystko z umiarem, bo z kolei nadmiar kofeiny prowadzi do chorób serca i żołądka. Poprawa metabolizmu jest widoczna jednak w przypadku picia czarnej kawy bez cukru.

Chroni przed rakiem

Szereg badań przeprowadzonych na przestrzeni lat jasno pokazuje, że kawa chroni przed zachorowaniem na raka wątroby, macicy, gruczołu krokowego, raka jelita grubego i innych. Co więcej, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na marskość wątroby oraz kamicę żółciową. Niepozorne ziarenka kawy mają ogromną moc!

Poprawia życie towarzyskie

Nie da się ukryć, że to właśnie przy filiżance małej czarnej rozmawia się najlepiej. Kawa zbliża do siebie ludzi i otwiera ich na siebie. Dlatego, gdy jest ci smutno, zaproś kogoś bliskiego na kawę i pogaduchy. Z pewnością poczujesz się lepiej!

Wiele opcji do wyboru

Wchodząc do kawiarni, masz zazwyczaj do wyboru całą masę naparów. Wszystko tu jest kwestią proporcji między mlekiem a espresso, czyli intensywnym, skoncentrowanym ekstraktem z ziaren kawy. Tylko od ciebie zależy, na co masz ochotę.

Daje kopa do ćwiczeń

Kawa przed treningiem do dobry pomysł zwłaszcza wtedy, gdy czujesz chwilowy spadek formy i nastroju. Dlatego przed wizytą na siłowni albo też porannym bieganiem, espresso może podkręcić wyniki na treningu!