Suplementy diety przed treningiem. Na co trzeba uważać?

Raz po raz w prasie czy internecie możemy znaleźć reklamy o suplementach diety, dzięki którym nasz codzienny trening wejdzie na wyższy poziom. Jednak nim kupisz ten najlepszy, sprawdź kilka rzeczy. W końcu tu chodzi o twoje zdrowie!

Skład pod lupą

Nie musisz być chemikiem, aby zobaczyć, jaka jest tu zawartość kofeiny w jednej tabletce. Jeżeli będzie to powyżej 300 mg na porcję, wybierz co innego. Wysoka dawka tego składnika może być naprawdę szkodliwa dla organizmu. Kolejny aspekt to połączenie kilku substancji stymulujących w jednym. Bo jeżeli do kofeiny dodamy składniki o działaniu psychoaktywnym czy też stymulującym, może wyjść bardzo szkodliwa mieszanka.

Odrzuć również te, które mają w sobie sztuczne dodatki, słodziki oraz barwniki. Im większa jakość substancji aktywnej, tym większa szansa na jej dobre działanie. Nie potrzebujesz jej wtedy w dużej ilości, aby działała zgodnie z tym, co obiecuje producent.

Na to uważaj!

Jeżeli w składzie znajdziesz ekstrakt z johimbiny, lepiej zrezygnuj z tego specyfiku. Wpływa on istotnie na aktywacje układu współczulnego. W efekcie wydziela się ogromna ilość adrenaliny. Co za tym idzie, powoduje zawroty głowy, potliwość, nerwowość oraz drżenie mięśni.

Kolejny skład na cenzurowanym to metyloheksanamina. Będziesz po niej silnie pobudzony i nie będziesz czuć zmęczenia. Do tego będziesz niezwykle wytrzymały. Jednak przez to właśnie mogą pojawić się napady agresji, bezsenność i rozdrażnienie. Do tego można doliczyć również obniżoną sprawność seksualną.