4 powody dla których warto zacząć ćwiczyć jesienią!

Powiedzmy szczerze: lato to nie jest dobry czas dla sportowców. Upał często zniechęca do treningów, a do tego trzeba wstawać o morderczej porze rano, aby spokojnie poćwiczyć. Do tego częstsze niż w inne pory roku wyjazdy oraz brak organizacji. Co innego jesienią. I dlatego to najlepszy czas, by podjąć regularną aktywność!

Spacery i rowery

Jesienne dni pogodą zachwycają często bardziej niż letnie. Masz więc wciąż wiele miejsca na aktywność na świeżym powietrzu. Mogą to być zarówno spacery nordic walking jak i przejażdżki rowerowe. Dzięki temu nie tylko spalisz kalorie i wyrobisz sobie nawyk aktywności fizycznej, ale i nabierzesz naturalnej witaminy D.

Na siłowni nie ma tłumów

Jesień to jeszcze taki czas, gdy siłownie nie są przeciążone. Zwykle apogeum przypada na początek roku, w myśl hasła- „nowy rok nowa ja”. Dlatego to najlepszy czas na wypróbowanie, czy siłownia jest dla ciebie. Hantle, rower, bieżnia – używane trzy razy w tygodniu z pewnością wysmukłą doskonale twoją sylwetkę.

Fitness dla każdego

Z pewnością w twoich okolicach organizowane są zajęcia fitness. Może masz również klub fitnes? Wybierz się tam właśnie jesienią. To wraz z początkiem września rozpoczyna się większość nowych zajęć. Nie musisz od razu chodzić na wszystkie – wypróbuj jednak by poczuć, co jest najlepsze dla ciebie. Bo aktywność fizyczną którą wybierzesz, musisz zwyczajnie polubić.

Joga czy pilates?

Alternatywą dla energetycznych zajęć w klubie fitness, są zajęcia z jogi lub pilatesu. Ćwiczenia te łączy fakt, że pracuje się tu zarówno z ciałem jak i z oddechem. Dodatkowo uelastycznisz się i z pewnością pozbędziesz doskwierającego bólu kręgosłupa. Zajęcia takie znajdziesz zarówno w klubie fitness jak i chociażby przez internet. By ćwiczyć jogę nie musisz od razu iść do profesjonalnego studia. Jednak warto zacząć od podstaw aby nie narazić się na urazy początkującego.