Czy wiesz czym jest Switchel? Ten napój podbił Hollywood!

Gwiazdy z Hollywood jak nikt inny czują presję związaną ze zdrowym trybem życia, właściwym odżywianiem i perfekcyjnym wyglądem. Dlatego też tak chętnie podglądamy, jakich używają specyfików na idealne zdrowie. Teraz wszyscy piją Switchel. I to jest bardzo dobry wybór!

Switchel, czyli nic nowego

Patrząc na składnik tego napoju, widzimy już od razu, że nie ma tu nic odkrywczego. Mineralna woda, ocet jabłkowy, sok z cytryny, syrop klonowy oraz imbir. Wszystko dokładnie mieszamy i odkładamy na kilka godzin do lodówki. Dobrze jest więc zrobić napój wieczorem, aby móc wypić go zaraz z rana.

Działanie tego, nazwanego szumnie, eliksiru młodości, to przede wszystkim dostarczenie niezbędnych witamin i minerałów. Do tego możemy dołączyć wzmocnienie odporności oraz silniejszy organizm w walce z przeziębieniem. Zbawienne właściwości imbiru powodują, że znikają nudności i problemy żołądkowe. Serwujemy sobie również detoks oraz świetnie gasimy pragnienie.

Co jeżeli nie switchel?

Gdy taka kombinacja smakowa nie do końca nam odpowiada, wystarczy rano wypić szklankę wody. To już dobrze wpłynie na soki trawienne i jelita. Gdy to tej szklanki dołożymy łyżkę miodu i sok z cytryny, wzbogacimy napój o dodatkowe witaminy i mikroelementy. Szczypta kurkumy z kolei sprawi, że poczujemy rozgrzanie na całym ciele. Napój ten jednak przygotowujemy dopiero rano tuż przed wypiciem i spożywamy od razu.

Wieczorem z kolei, dla ukojenia nerwów świetnie sprawdzi się ciepłe mleko z kurkumą i odrobiną masła. Nie tylko rozgrzeje cały organizm, ale i uspokoi, przygotowując do wieczornego relaksu.