Jak skomponować swój codzienny jadłospis aby przybrać na wadze?

Podczas gdy wiele osób obsesyjnie liczy kalorie i marzy o utracie zbędnych kilogramów Ty wręcz przeciwnie – nie możesz zwiększyć masy swojego ciała? Nagła utrata wagi spowodowana przebytą chorobą czy też stresem nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca?

Mam nadzieje, że poniższe informacje pomogą Ci uporać się z problemami żywieniowymi i osiągnąć zamierzony cel.

Jaka dieta pomoże zwiększyć masę ciała?  Zastanawiasz się jak wybrać dietę, co jeść aby przytyć?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale możesz zwiększyć swoje szanse stosując się do kilku zasad.
Podstawą jest regularna nadwyżka kaloryczna. Na uwagę zasługuje również dieta wysokobiałkowa, gdyż białko jest głównym budulcem mięśni i sprzyja przyrostom masy ciała. Tutaj więcej informacji na temat tej diety: https://prodieta.pl/dieta-wysokobialkowa-nie-tylko-dla-budujacych-miesnie/.

Doskonałym źródłem białka są strączki, nabiał, jaja, drób, ryby a także strączki. Zadbaj o to, aby nadwyżka energetyczna nie pojawiała się w codziennej diecie w postaci przekąsek i słodyczy będących źródłem pustych kalorii a jako pełnowartościowy posiłek, który dodatkowo odżywi organizm. Duże znaczenie ma regularne jedzenie posiłków o stałych porach. Znacznym ułatwieniem mogą być lunch boxy przygotowane na cały dzień.

Przekąski, które są pomocne w zwiększeniu wagi

Na uwagę zasługują koktajle z białkiem serwatkowym, które jest doskonale przyswajane przez organizm. Przekąską może być jogurt naturalny bądź skyr z dodatkiem mieszanki płatków, owoców suszonych oraz orzechów.
Do domowych koktajli owocowych lub warzywnych możesz dodać gotową odżywkę białkową, która doskonale zwiększy kaloryczność posiłku. Alternatywą dla popularnych batonów, czekolady i wafelków będą proteinowe batony dla sportowców.